Konuşma Kulüpleri

Geçmiş konuşma kulübü toplantılarını görmek ve gelecek toplantılara katılım sağlamak için Etkinlikler sayfasına göz atabilirsiniz.

İrem’in Grubu

Günlük hayatımızı, tecrübelerimizi ve ilgi alanlarımızı paylaştığımız konuşma grubumuzda bir dönemi kapattık. Yeni dönemimizde, filmler izleyip üzerine konuşacağız, farklı konular üzerinde konuşmalar yapacağız. Etkinlik çapında herkesin konuşmasını sağlamaya ve keyif almasına çabalamaya devam edeceğiz; sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

İkinci grup

Henüz belirlenme aşamasında.

Konuşma kulüplerinde neler oluyor?

Seviyeli Ortam

Konuşma kulübü kapsamındaki toplantılarımızda ne kadar samimi bir atmosfer yaratılsa da, bu samimiyetin dozunu ayarlayarak, arada şakalar yapılıp bazen de konu dışı konular konuşulsa da, konuşma kulübümüz günün konusundan sapmadan yürütülür.

Dil Pratiği Olanağı

Bu toplantılarda katılacak öğrencilerin dil becerileri yargılanmaksızın Mütercim Tercümanlık öğrencileriyle dil pratiği yapmalarına platform sağlanır. Dil becerileri haricinde ırk, cinsiyet kimliği, dini inanç, cinsel yönelim ve burada listelenmemiş diğer farklılaştırıcı konular üzerinden yapılabilecek tartışma yaratıcı söylemlere yahut hakaretlere tahammül yoktur. Konuşma kulüplerimiz herkese açık ve kapsayıcıdır.

Geribildirim Alma

Düzenlenen konuşma kulüpleri sayesinde diğer öğrencilerden dil becerileriniz hakkında geribildirim alma olanağı sağlanır. Öğrenci ancak bunu talep ettiğinde kendisine geribildirim verilir. Hâlihazırda akıcı İngilizce konuşan kulüp yönetiminden herhangi bir öğrenci, istek üzerine anlık düzeltme yapabilir. Sormaktan, yardım almaktan çekinilmemesi gereken, kimsenin yargılanmayacağı bir ortam sunulur.

Katılan öğrencilerin görüşleri

Gerçekten çok keyif aldım, uzun zamandır aradığım, sevgi ve saygı çerçevesinde, bir o kadar da samimi bir ortamda dil pratiği yapmak aradığım tek şeydi!

― Anonim öğrenci, Mütercim-Tercümanlık

Önyargının olmadığı, arkadaşçıl bir ortamda eğlenceli muhabbetlerin geçtiği, oldukça “laid back” bir toplantı oldu, bir dahaki speakıng clublara kesinlikle katılmaya devam edeceğim!

― Özge Üner, Mütercim-Tercümanlık